BODY Energy Club je od 1.12.2016 zatvorený. Ďakujeme všetkým členom za pochopenie a trpezlivosť.

Blog

Autor
Ivana Krížová
O autorovi
Ivka je tvorcom a majiteľom značky a cvičenia Flyfit. Je certifikovaným trénerom BodyArt (Basic, Dynamic, Stretch), DeepWORK (Basic, Update), fitness, kulturistiky a silového trojboja (I., II. a III. triedy), inštruktor Schwinn Cycling, Johnny G spinning, Tomahawk Indoor Cycling. Držiteľ Bosu core diplomu a Antigravity aerial yoga (I. a II. stupeň). Cvičenia (deepWORK, BodyArt a Flyfit) zameriava na prácu s vlastnou váhou, na funkčný tréning zameraný predovšetkým na silu vnútorného svalstva, silu pochádzajúcu z centra tela, ktorá je zodpovedná za celé dianie v organizme.

Flyfit - hojdanie v plachte?

Zaručene ste sa už teraz po prečítaní nadpisu nad ním pousmiali... Smejete sa, či už tí, čo ste Flyfit v mojom podaní niekedy vyskúšali, alebo tí, čo ho nevyskúšali ešte nikdy – dovolím si však povedať, že dôvod je celkom odlišný – Tí čo boli/chodia, vedia o čom Flyfit je (preto sa uškŕňajú potmehúdsky popod nos a tešia sa na to, keď príde niekto nový). Tí čo to ešte neskúsili, sa smejú aká nezmyselná a jednoduchá „vec“ tréning s plachtami musí byť...

Je pravdou, že plachta ako taká, za pomoci ktorej sa Flyfit cvičí, evokuje na prvý pohľad niečo jemné, nežné, oddychové, relaxačné, naťahovacie, strečingové, baletné, tanečné, „babské“, atď. Spomeňte si sami na to, keď prechádzate okolo do „posilky“ a zbadáte nás tam, ako ste si určite minimálne raz povedali „to ako čo tam šaškujú a tvária sa, že makajú!?“ Je pravdou, že na Flyfite sa aj hojdáme, zakuklení v plachte, ale to vždy len za podmienky, že nám ostane čas, keď odtrénujeme celé telo, čiže maximálne posledné dve minúty, zaslúžené 2 minúty – je to ako odmena za odmakaný tréning.

No veru, nie je to tak ako sa na prvý pohľad zdá. Keď bol ešte Flyfit v plienkach, mala som obrovskú snahu presviedčať všetkých tých, čo ho považovali za „váľanie sa v plachte“ o tom, že samotný tréning má ozaj hlbší zmysel a úplne iné zameranie ako válať sa v pekných farebných plachtách, ale vlastne aj úplne iné zameranie ako väčšina športov a skupinových cvičení, ktoré môžete nájsť u nás v našich priestoroch...

...že je úplne iný ako samotný tréning v posilňovni  

...že nemá nič spoločné s relaxáciou a oddychovaním

...že je to plnohodnotný tréning zameraný na vnútrosvalové posilňovanie – posilňovanie „vnútorných“ svalov – svalov, ktoré sa starajú o to, aby držali vnútorné orgány tam kde majú, aby zbytočne nezväčšovali svoj objem, a aby spoľahlivo spĺňali tie funkcie, ktoré im v našom tele prislúchajú. Aby kĺby mali oporu – aby držali pevne vo svojich púdzrach a nespôsobovali nám bolesť, aby sme sa vyhli možným zraneniam, aby šľachy boli pevné, a  zároveň aj pružné...

 

Prioritou môjho Flyfit tréningu je čo najväčšou mierou prispieť k tomu, aby bol každý z nás čo najviac ZDRAVÝ a aj fyzicky použiteľný v bežnom živote, bez bolestí a trápení. Tréning Flyfit sa stará o posilnenie tých svalov, ktoré nám prinášajú zdravie – nielen vonkajšiu krásu, ale v prvom rade získanie „obrovskej (potrebnej) vnútornej sily“.

Po čase som si však uvedomila, že Flyfit nepotrebuje obhajobu. Kto chce, príde, vyskúša a urobí si svoj názor, nenechá sa zviesť predsudkami a prvým dojmom spoza skla. A kto nie, nech ostane v tom, že je to „hlúpe“ hojdanie sa v plachte... Má predsa u nás kopec iných možností si zatrénovať tak, aby boli naplnené jeho vlastné očakávania od tréningu.

Samozrejmé ale je, že nie je Flyfit ako Flyfit (každý inštruktor vníma a cíti „plachtu“ inak – čiže aj tréning vedie jedinečne – tak ako je jemu najbližšie).

 

Teším sa na Vás všetkých :)
Ivka

13. aug 2014 | autor: Ivana Krížová
Tagy: flyfit      
Počet zobrazení: 3654

Názory a komentáre

počet komentárov:
*V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov, poskytujem svoje osobné údaje (telefonický a e-mailový kontakt) dobrovoľne a udeľujem svoj súhlas na zaradenie a spracovanie osobných údajov do databázy Klubu.