BODY Energy Club je od 1.12.2016 zatvorený. Ďakujeme všetkým členom za pochopenie a trpezlivosť.

Blog

Autor
Lucia Medeková

CHUDNI PRE RADOSŤ!

Ak máš za cieľ ľahko a rýchlo schudnúť, urobil si prvú chybu. Schudnúť rýchlo sa ti síce podariť môže, ale nie je to záruka na celý život a ešte si môžeš ublížiť. Rýchlym chudnutím, diétami a nedostatočným pohybom sa samozrejme dopracuješ k jo-jo efektu, čo nie je určite cieľom nikoho z nás.

V prípade, že chceš schudnúť, je potrebné, aby tvoja vynaložená snaha mala trvalý účinok, o to nám predsa všetkým ide. Za prvé, udržať si ideálnu váhu a cítiť sa fit. Základom, ako schudnúť, je preto poznanie svojho tela, dodržiavanie vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Ak si sa dostal do slepej uličky, vedz, že je určite dôležité poradiť sa s odborníkmi, ktorí ti pomôžu, ako na to a podporia ťa v rozvoji sebadisciplíny a usmernia ťa k správnej ceste.

Všetci dobre vieme, že cítiť sa dobre a zároveň dobre vyzerať je výsledkom tvrdej práce. Správny jedálniček, stravovacie návyky a cvičenie je alfa a omega úspechu a dobrého výsledku, ktorý je v tomto momente fyzická a psychická rovnováha. Rôznorodosť a pestovanie pod taktovkou profesionálneho trénera, ktorý správne vyhodnotí potreby tvojho tela a aj duše, je polovica úspechu.

 

Zostavenie tréningu je veľmi individuálne a treba citlivo reagovať na charakter klienta, pretože každý z nás je individualita. Niekto uprednostňuje skupinové cvičenia, na ktorých je síce skupina ľudí, ale 60-minútová cvičebná jednotka  zaručí dostatočný výdaj pod taktovkou profi trénera a určite ti to prinesie aj psychický relax a podporu vo forme prísunu energie z celého kolektívu.

Samozrejme, je nutné správne si vybrať lekciu. Niekto však radšej uprednostní trénovanie v posilňovni, len tu treba počítať, že tá motivácia je trošku nižšia, ale správny tréner to doladí ku každého spokojnosti a najmä výsledkom.

Každý by si však mal uvedomiť, že počas tréningu musí urobiť dostatočný výdaj energie, tj. vyšší ako bol príjem vo forme stravy. Súčasťou každého tréningu by mala byť kardio časť spojená so zvýšeným výdajom energie. Ak k tomu všetkému pridáme primeraný a vyvážený prísun kvalitnej stravy a budeme sa držať rovnice príjem – výdaj, výsledok je zaručený. Tu je veľmi dôležité, aby tréner, ktorý ťa vedie, ti všetko podával veľmi prirodzenou formou, pracoval s tebou na prirodzených návykoch, ktoré v tebe zostanú a po osamostatnení sa stanú tvojim životným štýlom. 

Všetkým na tejto ceste držím palce a sľubujem, že všetko sa dá, len treba chcieť a bojovať.

Teším sa na všetkých, ktorí sa do toho pustia a budem veľmi rada, ak s tým budem môcť pomôcť.

10. júl 2012 | autor: Lucia Medeková
Počet zobrazení: 4635

Názory a komentáre

počet komentárov:
*V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov, poskytujem svoje osobné údaje (telefonický a e-mailový kontakt) dobrovoľne a udeľujem svoj súhlas na zaradenie a spracovanie osobných údajov do databázy Klubu.