BODY Energy Club je od 1.12.2016 zatvorený. Ďakujeme všetkým členom za pochopenie a trpezlivosť.

Blog

Autor
Michael Achberger

ZDRAVÁ STRAVA

Zdravá strava hrá dôležitú úlohu v správnom vývoji nášho tela, ale aj našej mysle. Napríklad človek, ktorý konzumuje pikantné a ostré jedlá, býva dosť často rozrušený niekedy aj z banálnych problémov, ktoré človeka len tak nerozrušia. Zdravá hodnotná strava nám vie dopomôcť, okrem iného, k lepšiemu a pohodovejšiemu životu, radosti zo života a k spokojnosti samého seba.

Konzumujte zdravú stravu!

Zdravá strava je veľmi dôležitá pre správnu výživu nášho tela, ale tiež prispieva k prevencii proti rôznym chorobám. Zdravá strava by mala byť konzumovaná od detstva z hľadiska správneho vývoja jedinca. Doprajte preto svojim deťom kvalitné a správne potraviny, oni sa vám za to raz poďakujú. Tu sú uvedené niektoré z hlavných výhod, ktoré konzumácia zdravej stravy ponúka:

Kontrola hmotnosti

Obezita je v súčasnosti jedna z najväčších celosvetových problémov. Obezita je v skutočnosti choroba. Potláča prirodzené funkcie tela a sú s ňou spojené mnohé pridružené problémy. Tento problém sa netýka len dospelých, ale aj detí. Problém s obezitou sa dá riešiť práve konzumáciou zdravej a vyváženej stravy.

Pocit pohody

Dobrú pohodu môže ovplyvniť aj konzumácia zdravej stravy, pretože mastné a nezdravé jedlá zhoršujú trávenie, niekedy spôsobujú aj nevoľnosť, človek sa cíti celkovo zle. Po náročných jedlách je človek unavený, podráždený, v športovej oblasti sa mu rapídne znižuje výkon. Zdravá strava má naopak samé pozitíva: dobrá stráviteľnosť, minimálne ukladanie podkožného tuku a pod.

Prevencia chorôb

Zdravá strava tiež hrá dôležitú úlohu v prevencii proti vzniku rôznych ochorení. Osoby, ktoré naopak konzumujú nevhodnú stravu s vysokým obsahom tukov, cukrov a solí môžu v budúcnosti počítať s kardiovaskulárnym ochorením, cukrovkou, alebo vysokým krvným tlakom. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať o mojej matke, ktorej som nasadil primeraný diétny režim. Zo začiatku protestovala, ale po čase získala novú motiváciu a to rapídne zníženie vysokého krvného tlaku a uvoľnenie bolesti v bedrovom kĺbe. Jednoducho jej to pomohlo v mnohých smeroch.

Zlepšenie imunitného systému

Zdravá strava obsahuje tiež veľa dôležitých vitamínov a minerálov (napr. vitamín C, vitamín B, železo a pod.), ktoré sú pre organizmus veľmi dôležité v oblasti posilňovania imunitného systému. Tieto vitamíny a stopové prvky sa nachádzajú len v minimálnych množstvách, ak vôbec, v nezdravej strave a ich konzumáciou sa ochudobňujeme o tento príjem.

Zdravá strava a cvičenie

Zdravá strava a cvičenie sú dve najdôležitejšie veci. Nie je možné sa spoliehať iba na jednu z nich. Pravidelné cvičenie zabezpečí lepší prísun živín do svalov a predovšetkým zabraňuje ukladaniu podkožného tuku.

24. sep 2012 | autor: Michael Achberger
Počet zobrazení: 4570

Názory a komentáre

počet komentárov:
*V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov, poskytujem svoje osobné údaje (telefonický a e-mailový kontakt) dobrovoľne a udeľujem svoj súhlas na zaradenie a spracovanie osobných údajov do databázy Klubu.